FINDIKLI ŞOKOKREMLİ SOĞUK PASTAHerkesin Ramzan aynı gönülden kutlarım ve bu güzel mübarek ay hepimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Evet, bende yeni hayatıma başladım arkadaşlar. Bundan sonra size Almanya'dan tariflerimi yayınlayacağım, buda benim Almanya'dan ilk tarifim. Bu pastanın özelliği fırının gerek olmadığı, buzdolap yeterli Gülümsüyor Sıcak günlerde, iftarda serin bir pasta çeşidi. Bende bu nedenle bu tarifi sevgili Sevil'e yollayıp 3. İftar Bereketi Etkinliğe katılıyorum.

Malzemesi:
yarım kavonoz şokokrem
13 adet peksimet
1 paket labne
3 çorba kaşığı süt
yarım su bardağı pudraşekeri
100 gr fındıktozu
2 paket vanilya
200 gr vişne yada kiraz kompostu taneleri
250 ml vişne suyu
1 paket tartjöle
1 poşet kremşamti
1 su bardağı soğuk süt

1. Şokokremi mikrodalgasında veya benmari usulü sıvı bir kıvamda olana kadar ısıtın.
İçine rondodan geçirdiğiniz 13 adet peksimeti ekleyip harmanlayın. Harçı yağlı kağıt ile döşenmiş kelepçeli pasta kalıbın tabanına yayın ve buzdolabta bekletin. Die Masse in eine mit Backpapier ausgelegte Springform füllen und glatt streichen.

2. 1-2 saat sonra labne peynirini 3 çorba kaşığı süt, pudra şekeri ve fındıktozu ile karıştırın.
Bu karışımı şokokremli karışımdan oluşan 1. tabanın üzerine yayın ve tekrar buzdolabında bekletin. 

3. 1 saat sonra kremşantiyi soğuk sütle 10-15 dakika çırpın. Kremşantiyide pasta kalıbında ki labne karışımın üzerine yayın ve üzerine düzgünleştirin. Tekrar buzdolabında bekletin.

4. Son olarakda vişnelileri kremşantinin üzerine yayın. Tartjöleyi paketin üzerindeki gibi visne suyu ile  hazırlayın. Jöleyi 1 dakika soğutdukdan sonra vişnenin üzerine dağıtın ve tekrar soğutmaya bırakın. Bu sefer birkaç saat dolabda durmalı.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !